מאמרים

לאכול רק שרעבים
כבר לפני 800  כתב הרמב"ם בכתביו הרפואיים, "....לעולם לא יאכל האדם אלא שהוא רעב ולא ישתה אלא שהוא צמא..." (הלכות דעות, פרק ד, א ). אימרה זו, הובאה כאחד התנאים העיקריים. לשמירה על בריאות הגוף ונפש האדם.
להתרחק מהחומר ולהתקרב לאמת הפנימית
יום כיפור הנו יום מיוחד משאר ימות השנה. זהו היום היחיד בו אנו יכולים לצלול הכי עמוק פנימה אל נבכי נשמתנו  ולנגוע בנקודה הכי פנימית והכי אמיתית שלנו – נקודה זו היא בעצם מי שאנו באמת. נקודה פנימית זו, בדרך כלל מוסתרת מאיתנו ואינה נגישה לנו.
חודש אלול ותיקון הרגלי האכילה
חודש אלול ותיקון הרגלי האכילהחודש אלול, החודש האחרון בלוח השנה, מקרב אותנו לשנה החדשה, שנושאתעימה רעיון ההתחדשות.חודש זה, הנו נקודת זמן מאד מרכזית ומשמעותית בשנה.
צריכה נכונה של המים
צריכה נכונה של  המים המים קריטיים לתפקוד תקין של הגוף אשר כ-  70% אחוז ממשקלו מורכב ממים. מרבית הפעולות המתקיימות בגוף אינן יכולות להתבצע ללא נוכחות של כמות מספקת של מים. הדעה הרווחת  כיום שיש להרבות בשתיית מים  ובאופן מיוחד בעונה החמה. כמעט כל אסכולה בריאותית ממליצה על כמות זו אחרת של מים שעלינו  לשתות ביום. לפי  כך, נוצרה תופעה של היצמדות לבקבוקי מים תוך ניסיון  ללגום מהם כמה שיותר, גם ללא…
הגלוטן והשפעתו על הבריאות
"הלעיטני נא מהגלוטן הגלוטן הזה ....." ואכן תעשיית  המזון מלעיטה אותנו  בכמויות בלתי נדלות של  גלוטן הנמצא במאפים, עוגות,  כריכים, פסטות, פיצות, דגני בוקר, גלידות, רטבים, ממתיקים, ממתקים, חטיפים, משקאות אלכוהוליים ועוד.. הגלוטן  - דבקן הוא החלבון המצוי בדגנים כמו: חיטה, שעורה, שיפון, כוסמין. כשמו כן הוא. שכן הוא מאפשר את הדבקת מרכיבי הקמח והפיכתו לבצק יציב וגמיש.
שיטות טבעיות לטיפול בבעיות עיכול
בעיות עיכול, קלות או מורכבות יותר, עשויות להשפיע על חיי היום יום שלנו באופן משמעותי ולגרום לחוסר נוחות. ישנן לא מעט דרכים לטפל בהן, כאשר אלו הטבעיות נחשבות לפופולאריות מאד ולא בכדי. סובלים מעצירות כרונית או זמנית? מקנדידה אולי? הנה דוגמא לכמה שיטות טבעיות לטיפול בבעיות עיכול: