ריפוי בתזונה

תזונה נכונה היא אבן היסוד, המפתח והסוד של שיטת הריפוי הטבעי.

ריפוי בתזונה הינה גישה רפואית המבוססת על ריפוי ליקויי בריאות באמצעות צריכת מזון בריא, משום שהמזון אשר חודר לגוף הופך לתרופה שלו. המזון מספק לגוף את כל מה שדרוש לו לתפקוד תקין ומשפיע באופן ישיר על תהליכים ביוכימיים רבים בגוף אשר קובעים את מצב הבריאות הגופנית והנפשית.

מניסיוני רב השנים, ומהידע התאורטי שצברתי במהלך שנות עבודתי עם מטופלים רבים בריפוי מחלות באמצעות תזונה נכונה, אני יכולה להבחין בקשר ההדוק בין התזונה לבין הריפוי.

בכוחה של התזונה הטבעית, אשר מיועדת לגוף האדם האנושי ומתאימה למבנה הביולוגי והאנטומי שלו, להאיץ את מנגנוני הריפוי הטבעיים ולהשיב לו את בריאותו המאוזנת המולדת.

התזונה הטבעית עתירה בוויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, מכילה כמות מספקת של חלבון ודלת שומן.

תזונה זו מתגברת את תהליך הרחקת חומרי הפסולת מהגוף – ניקוי הרעלים, מאזנת יחסי בסיס חומצה, מחזקת את פעולת מערכת החיסון, מביאה לאיזון מערכת העצבים והמערכת ההורמונלית.

היא כוללת מזונות מלאים ממקור צמחי הקרובים ביותר לצורתם הטבעית – פירות וירקות חיים, דגנים, קטניות, אגוזים, שקדים, זרעים, נבטים, נבטוטים ואצות ים.

אומנם, סוגי המזונות הללו, בבסיסם מתאימים ונכונים לכולם, אך בכל זאת קיים שוני בין אדם לאדם, הנובע מהמבנה הגנטי, ממצב הבריאות, מהחוויות שנחוו במהלך השנים, מתנאי הסביבה ומהרגלי התזונה והרגלי אורח החיים.

על כן יש לברור ולהתאים את סוגי המזונות שימצאו כמתאימים ביותר למשתנים הללו ובעזרתם להשיב את הבריאות על כנה.

פאנל נגישות