בעיות עיכול, קלות או מורכבות יותר, עשויות להשפיע על חיי היום יום שלנו באופן משמעותי ולגרום לחוסר נוחות. ישנן לא מעט דרכים לטפל בהן, כאשר אלו הטבעיות נחשבות לפופולאריות מאד ולא בכדי. סובלים מעצירות כרונית או זמנית? מקנדידה אולי? הנה דוגמא לכמה שיטות טבעיות לטיפול בבעיות עיכול:

צמחי מרפא – הם סובבים אותנו מכל עבר כמעט ונחשבים לשיטת טיפול עתיקה מאד. צמחי המרפא, המציעים סגולות בריאות רבות, מתאימים כטיפול לסובלים מבעיות עיכול שונות. הם עוזרים בספיחת גזים, משפרים את זרימת הדם למערכת העיכול וגם טובים מאד בחיסול מזהמים. טיפול בעצירות באמצעות צמחי מרפא הוא אפשרות מצוינת וגם במצבים אחרים, כמו דלקות במעי וכיבים. אפשר להכניסם לכוס מים חמים, להמתין מספר דקות ולשתות את החליטה שהתקבלה. צמחי מרפא מתאימים במקרה הזה יכולים להיות רוזמרין, קמומיל, מנטה וגם נענע שכולנו אוהבים.

שמנים אתרים – בעיות עיכול רבות נובעות, בין היתר, ממתחים ומלחצים האופייניים לחיי היום יום שלנו. פעמים רבות, נשים וגברים כאחד, סובלים מבעיות בריאות והפרעות עיכול בעוצמות שונות לאור אורח החיים הלחוץ מאד שלהם, שאליו נלווים מתחים לא פשוטים. הפגת המתח והלחצים האלה יכולה להיעשות באמצעות שמנים אתרים, הידועים כמרגיעים מאד, כמו שמן הדס וגם שמן לוונדר.

טיפולי מגע – כמו השמנים האתרים, גם טיפולי מגע טובים מאד לכל אלה המחפשים טיפול בעצירות למשל או טיפול בקנדידה ובעיות עיכול נוספות. טיפולי המגע, כמו רפלקסולוגיה או דיקור סיני, עוזרים מאד להפיג את המתחים שאותם צוברים עם הזמן, הידועים כאחת הסיבות לבעיות אלו. אפשר לשלב את טיפולי המגע יחד עם הטיפול בשמנים אתריים והטיפול בצמחי מרפא.

תפריט בריא, נכון ומאוזן – לתפריט היום יומי שלנו השפעה ניכרת על תפקודה של מערכת העיכול. לעיתים, תפריט שהוא לא נכון, כזה העשיר ברכיבים המזיקים לגוף, עלול לגרום לבעיות עיכול שונות (בין אם אלו זמניות ובין אם הן כרוניות). אם אתם סובלים מבעיות מסוג כזה, זה הזמן לשנות את התפריט ולשלב בו מזונות שקל לעכל וגם כאלה עם אחוזי שומן נמוכים. מעבר לכך, אכילה איטית ובסביבה רגועה עוזרת גם היא וכך גם לעיסת המזון כמה שיותר לפני הבליעה.

טיפול ברגישות למזון – ישנם רבים המוצאים עצמם מתמודדים בעיות עיכול בשל רגישות למזון. אלה יכולים להיות מוצרי חלב למיניהם, פירות ים, פירות הדר, דגים, קפאין, אגוזים, בוטנים, דבש, שוקולד וגם ביצים. אם אתם חוששים שאתם סובלים מרגישות כזו, שיטת האלימינציה היא הפתרון עבורכם. הסירו בהדרגה את המזונות האלה מהתפריט שלכם ובחנו את מצבכם. כדי לבדוק אם אתם אלרגיים למזונות מסוימים, פנו למרפאות המתמחות בכך.

ניקוי רעלים – שיטה טבעית נוספת הידועה גם היא ככזו שיכולה לסייע במקרים של בעיות עיכול או כשיטת טיפול בקנדידה או טיפול בעצירות בין היתר היא ניקוי הרעלים. ניקוי רעלים, ובמיוחד לסובלים מבעיות שונות הקשורות למערכת העיכול, כולל הימנעות ממוצרי מזון מן החי, הימנעות מסוכרים וצריכת מזונות מסוימים, העוזרים בפינוי הרעלים מהגוף. כמו: ברוקולי, פירות למיניהם, שום, בצל, עלים ירוקים, אצות וגם נבט חיטה.


הבהרה

התוכן המוצג במאמרים הללו, הינו למטרות לימוד, חינוך והעשרה הנשען על ראיות וניסיון. יש להיוועץ ברופא מוסמך, או בממוחה לבריאות טבעית, בכל החלטה הקשורה בבריאותכם או בכל שינוי תזונתי שאתם מתכוננים לבצע.

פאנל נגישות