אסתמה מוגדרת כהפרעה אלרגית כרונית בדרכי הנשימה, אשר מתבטאת בהתקפים חוזרים ונשנים של קוצר נשימה, המלווים בצפצופים, תחושת חנק, כיוח מוגזם של ליחה צמיגית ודביקה והשלכות רגשיות. המחלה מאופיינת בהתכווצוות הסימפונות – צינורות המתחברים לקנה הנשימה והתנפחות הקרומים הריריים של הריאות.

שימו לב! מצב של התקף אסתמה חריף, עלול לגרום לאובדן היכולת לנשום. במצב זה יש לפנות לקבלת עזרה רפואית מיידית.

התזונה הטבעית:

  • אינה מכילה מזון אלרגני, כגון מוצרים מן החי: חלב פרה, חלב צאן, גבינות, פירות ים, דגים וביצים. מזונות אלו, מקשים על פעולת מערכת העיכול, באופן בו המעי בא במגע עם מולקולות מזון גדולות המעודדות את מערכת החיסון לתגובה אלרגית.
  • אינה מכילה תוספים אלרגנים כגון: ניטריטים וניטראטים שמוסיפים לבשר הקפוא, הורמונים, ואנטביוטיקה שמוסיפים לחלב ומוצריו וכימקלים רבים אחרים במזון המתועש כמו: צבעי מאכל, חומרים משמרים, סולפיטים הגורמים ומעודדים התקפים.
  • אינה גורמת ליצור מוגזם של חומצה ארכדונית (חומצה שומנית המיוצרת בגוף, בתהליך מטבולי המתחיל באכילה של מזונות מן החי) המעודדת דלקתיות וכיווץ בדרכי הנשימה.
  • עשירה באומגה 3– חומצת שומן חיונית הידועה כאנטי-דלקתית.
  • עשירה בנוגדי חימצון, בויטמינים, במינרלים ובסיבים תזונתיים המעכבים יצירת תרכובות דלקתיות ומפתיחים את הסיכון ללקות במחלה ובסימפטומים הנלווים אליה.
  • מכילה  נוגדי חמצון המגבירים את השלמות תאי הציפוי של דרכי הנשימה ומפחיתים את יצירת החומרים התורמים לתגובה האלרגית.

תזונה טבעית – מה היא?

לקוחות מספרים

חשוב לציין שיש מזונות מסוימים (כגון: בוטנים, דגנים, תפוזים) הנכללים בתזונה הטבעונית שגם הם אסורים או מוגבלים בשלב הריפוי. לאחר הריפוי ניתן לצרכם שוב. הטיפול צריך להתבצע על ידי מומחה לריפוי בתזונה הטבעונית.


הבהרה

התוכן המוצג במאמרים הללו, הינו למטרות לימוד, חינוך והעשרה הנשען על ראיות וניסיון. יש להיוועץ ברופא מוסמך, או במומחה לבריאות טבעית, בכל החלטה הקשורה בבריאותכם או בכל שינוי תזונתי שאתם מתכוננים לבצע.

פאנל נגישות