אימוץ הרגלים בריאים לאורח החיים הוא המפתח לטיפול יעיל ואפקטיבי בכל סוגי דלקת המפרקים. הרגלים כמו:  תזונה נכונה, פעילות גופנית,  ושחרור חסימות ולחצים. גורמים אלה יכולים לשפר באופן משמעותי את גמישות המפרקים, להגביר את יכולת התנועה שלהם, להפיג את הכאבים, למנוע את החרפת הדלקת  ואף להביא לכדי החלמה מלאה.

התזונה

טיפול בדלקת פרקים על ידי תזונה המבוססת על מרכיבים בריאים, טבעיים שאינם מעובדים ומתועשים  עשוי להקטין את ההשפעה של גורמי המחלה: חולשה של מערכת החיסון, עודף חומצה בגוף, אלרגיות למזון או הצטברות רעלים  במפרקים.

ההתבססות על תזונה טבעית  מחזקת את פעולת מערכת החיסון ומסייעת לה למנוע את התפתחות  הנוגדנים אשר תוקפים את רקמות המפרקים בגוף

מזון טבעי  משפר את תפקוד המעי. במחקרים רבים נמצא קשר בין תפקוד לקוי של המעי לבין צמיחה מוגברת של חיידקים מזיקים מחוללי דלקת הפרקים על סוגיה השונים.

מתרחשת הגברת סילוק הרעלים המצטברים במפרקים.

מורחקים מהגוף מזונות מחוללי ומעוררי אלרגיה.  

התרבות חיידקים המזיקים במערכת העיכול ממוגרת באופן טבעי – כך אין עידוד של התפתחות המצב הדלקתי.

בזכות צריכת מזונות בריאים, טריים ולא מעובדים אפשר להגיע להפחתת רמת החומציות בגוף, מה שידוע כגורם להיווצרות הדלקת והחרפת המדדים שלה.

יצירת תפריט מותאם אישי המבוסס על מזונות אשר מפחיתים באופן משמעותי את התגובה הדלקתית.

מחקרים מראים שדלקת הפרקים אינה נפוצה בקרב אוכלוסיות  אשר מנהלות  אורח חיים נכון וטבעי לגוף, שהתזונה הטבעית  מהווה בו מרכיב משמעותי ביותר.

הפעילות הגופנית

  • מותאמת ליכולת האישית
  • מרחיבה את טווח תנועת המפרקים הפוטנציאלי.
  • מאפשרת לכל מטופל להגיע לסף הגמישות המרבי של המפרקים והשרירים.
  • מחליקה את תנועות הגוף.
  • תורמת להפחתת הכאבים בזכות הגמישות והתנועתיות הקלה יותר.
  • מסייעת להפחתת מדדי הדלקת.

טיפול בדלקת פרקים הינו טיפול אישי, אינטימי, תומך ומלווה המותאם באופן אישי לכל מטופל ומטופל. גם מטופלים שונים בעלי אותם מדדים או תסמינים לא תמיד יטופלו באופן זהה לגמרי, שכן לכל אחד מהם אורח חיים שונה, סדר יום אחר וכמובן העדפות אישיות שעליהן מבוסס הטיפול ובזכותן ינחל הטיפול את ההצלחה המקסימלית. 

פאנל נגישות