שלום, שמי א.ב.ח אני חולה לשעבר בדלקת פרקים כרונית (RA).

חליתי לפני כשש שנים במחלה הנוראית הזו. לפני כשנתיים נתקלתי למזלי הרב בנירה שניידר. היא ראתה אותי צולעת וסובלת, ואמרה שהיא יכולה לעזור לי. היא סיפרה לי על השפעתה המכרעת של תזונה בריאה על המחלה שלי, והבטיחה לי כי אם אלך בדרכה, ארגיש יותר טוב מכל התרופות שהרפואה הקונבנציונלית נתנה לי. מכיוון שהייתי במצב בו לא היה לי מה להפסיד, החלטתי להקשיב לה. כתוצאה מכך גיליתי עולם חדש שנתן לי תקווה ואפשרות להחלמה.

לאט לאט גיליתי את סודות האכילה הנכונה והמאוזנת, את ניקוי הרעלים המלווה במיצי ירקות ופירות אורגניים (אני חייבת להודות כי בתחילה קניתי ירקות לא אורגניים, והדלקת לא השתפרה. מרגע שעברתי לאורגני, התרחש הנס), את המזון שבני אדם אמורים לאכול (לא מזון מתועש שנפוץ על מדפי הסופרים וממומן על ידי תאגידים שרק רוצים להרוויח על חשבוננו ועל חשבון בריאותנו).

אני בעלת תואר ראשון במדעים, עובדת לשעבר במעבדה לאימונולוגיה (=תורת מערכת החיסון), ובתור אחת שכזו, ידעתי לחקור את הנושא לעומק. הידע שלי על מערכת החיסון עזר לי להבין את המחלה (במשפט אחד, ופשטני מאוד יש לומר, דלקת פרקים היא מחלה שבה מערכת החיסון מתבלבלת ותוקפת את הפרקים).

נכנסתי לעומק הסיפור והתחלתי לחקור את הנושא ולחפש מידע באינטרנט. גיליתי שקיים מידע שתואם למה שנירה סיפרה לי, אך הוא מועט, לא תמיד הוא נגיש לציבור, ולרוב הוא כתוב באנגלית. היום אני יודעת שמחקרים רבים שמהללים תרופה זו או אחרת, הם בעלי אינטרס וממומנים על ידי חברות התרופות. לעומת זאת, לא קיימים מחקרים רבים ומשמעותיים על חשיבותה של תזונה טבעית, כי זה לא רווחי לממן מחקרים כאלו. גיליתי שאנו חיים בחברה של 'שפע', והחיים האלו הורגים אותנו (עליה בשכיחות במקרי סרטן, מחלות אוטואימוניות, סוכרת וכן הלאה, נמצאת בקורלציה חיובית עם עליה בסגנון החיים והשפע- דוגמא קיצונית לכך היא ארה"ב). גיליתי שחברות שחיות על תזונה בריאה ומאוזנת אינן חולות במחלות הללו (לדוגמא, הכושים העבריים בדימונה).

ההתחלה הייתה קשה מנשוא. עד אז הייתי מכורה לכל מה שהוא לא בריא. אכלתי בשר בתאווה, מאכלים רווי סוכר ומלח, מזון מתועש ושמן ושנאתי ירקות. בכל זאת, האינטואיציה שלי אמרה לי כי הדרך של נירה, זו הדרך היחידה להחלמה, שכן עם כל הכבוד לרפואה הקונבנציונלית, אין הם מציעים החלמה למחלה בעזרת תרופותיהם ה'חדשניות' (תרופות ביולוגיות, שהמנגנון ההרסני שלהן ידוע לי מתוך הידע באימונולוגיה), אלא רק מטפלים בסימפטומים של המחלה. זה לא פשוט לשנות הרגלים, בייחוד כשמדובר בתזונה. מה גם, הייתי מכורה להרגלי אכילה גרועים, לכן תחילת הדרך הייתה רצופה נפילות. אבל כל פעם שהצלחתי לשמור על התזונה לפי מה שנירה יעצה לי, הנפיחות בפרקים והצליעה השתפרו. כל פעם שנפלתי וזללתי אוכל לא בריא- הגוף שלי הגיב בהתאם והדלקת התפרצה. הבנתי כי אני שפן הניסיונות של עצמי, ושהגוף מדבר בעד עצמו.

כיום, שנתיים אחרי, אני מתחילה את הבוקר במיץ ירקות אורגני, וממשיכה את היום עם מזון בריא וטעים שאני מכינה לעצמי (למדתי לאהוב לבשל), משתדלת לא לקנות אוכל מהיר בחוץ, וההבדל ניכר. אם בתחילת הדרך היה לי כואב לקום מהמיטה לשירותים, אז היום אני צועדת ורצה כל יום במשך שעה.

אני מרגישה חובה לפרגן לנירה על שגילתה לי את סוד התזונה הטובה והצילה למעשה את החיים שלי. אמנם הרגישות למחלה עדיין קיימת, ואני יודעת שאם אחזור לזלול ואצא מאיזון, הפרקים יתנפחו ויכאבו. אבל לאחר שיצאתי למסע ארוך של מודעות והבנה, שנירה הייתה חלק משמעותי ממנו, אני יודעת שלא תהיה דרך חזרה, כי את מה שאני יודעת היום, כבר לא אוכל לשכוח. היום אני אוכלת בריא וטוב מתוך אהבה לעצמי ולגופי.

לסיום אני מאחלת לכולכם שלא תתייאשו ולא תוותרו. הרופא שלי דאז אמר לי שהמחלה שלי היא חשוכת מרפא. היום אני לא נוטלת את התרופות שרשם לי. אני הוכחתי לעצמי את ההיפך. אל תאמינו למה שאני אומרת, פשוט תנסו והגוף שלכם כבר יגיב בהתאם.

פאנל נגישות