נירה שניידר - יועצת בריאות .M.A מומחית למזון בריא

נירה שניידר - יועצת בריאות .M.A מומחית למזון בריא

שמי נירה שניידר - לניאדו ואני יועצת בריאות טבעית, מומחית למזון טבעי.
בזמן שהותי בארה"ב התוודעתי לראשונה לכוחה האדיר של התזונה, אשר ביכולתה להביא את הגוף והנפש למצב של איזון ובריאות.
המעבר שעשיתי אני לתזונה הטבעית שינה את חיי מקצה לקצה, ושיפר באופן משמעותי ביותר כל תחום ותחום בחיי.

כולם מכירים את הסיפור על ניסיונות חוזרים ונשנים, על קשיים ועל כשלים במסע להשיל עודפי משקל. כך גם היה במקרה שלי. לשמחתי, במקרה שלי הובילה אותי דרך החתחתים המייסרת אל התזונה הטבעית. ואכן, משם הגיעה הישועה, באופן שעלה ועודנו עולה על כל משאלותיי וציפיותיי.

לא פיללתי שהמעבר לתזונה טבעית ישנה באופן כה דרסטי את חיי, ולא תיארתי לעצמי ששינוי תזונתי יכול לשפר לא רק את הגזרה, אלא את כל היבטי החיים: הגוף, הנפש והרוח. מעבר לחזרה המהירה יחסית למשקל גופי הטבעי, לא אגזים אם אומר, שחיי השתנו מן הקצה אל הקצה. האמינו או לא, נוכחתי לדעת שתהליך הפחתת המשקל, לא זו בלבד שיכול להיות קל ופשוט, אלא גם נפלא ומהנה.

בראיון לאחד העיתונים המקומיים באזור מגורי אז (קליפורניה), נשאלתי מהיכן הגיע הכוח לעמוד בתוכנית התזונה. תשובתי הייתה, מהתוכנית עצמה. ככל שהתמדתי ונצמדתי לתפריט התזונתי ובצעתי את יתר הפעולות הכלולות בתכנית כמו פ"ג ותרגול מדיטציה, התחזקתי והתמלאתי בכוחות, והתהליך הפך לקל ופשוט יותר ויותר עד שהפך לחלק אנטגרלי בחיי.

התשוקה ל"מאכלי התענוגות", הממכרים והמזיקים (כמו סוכר לבן, קמח לבן ומוצריו, מזונות מעובדים ומתועשים) נעלמה כלא הייתה. כמויות המזון שנזקקתי להן בעבר הלכו ופחתו, והעדפותיי לסוגי מזונות השתנו. רגישותי התחדדה והתחלתי לחוש בטעם הנפלא והפשוט הנמצא במזונות הטבעיים, כמו גם להתוודע לאינסוף המתכונים הערבים לחך וקלי ההכנה שניתן להכין ממזונות אלה. נוכחתי כי אין צורך לוותר על טעמם הנוסטלגי של מאכלי הילדות או על ארוחות חג ומסורת, אלא כי ניתן לחקות את טעמם ואף לשבחו על ידי הכנה ממזונות הנכללים בתזונה הטבעית.

נמלאתי כמויות אדירות של אנרגיה, מרץ, חיוניות, התלהבות ושמחה, מעין תחושה של התאהבות מחודשת בחיים. ליקויים בריאותיים ותסמינים נעלמו כלא היו, החשיבה הפכה לחדה וממוקדת יותר, מצאתי יותר עניין ומשמעות בחיי השגרה, מטלות היומיום הפכו קלות ונעימות יותר לביצוע, צרכי ורצונותיי נראו לי בהישג יד, נמצאו תשובות למצבים שבעבר נראו בלתי פתירים, מערכות יחסים השתפרו - מעין תחושה של התמלאות מחוויות והתנסויות החיים, במקום התרוקנות.

בעיני הרפואה הקונבנציונאלית, נחשבתי לאדם בריא קודם למהפך התזונתי וכך גם בהשוואה לבני גילי. לכן, ליקויי בריאות ותסמינים קלים כמו נשירת שיער, עייפות, אקזמה, גירויים בעור, חוסר סבלנות, מצבי רוח מתחלפים, כאבי ראש, היחלשות קלה של כושר הראיה, ירידה בכושר הגופני, תסמונת קדם-ווסתית, שפעת, אנגינה והצטננויות נחשבו בעיניי לתופעות שהופעתן מידי פעם טבעית ולפונקציה של גיל, מזג אוויר וחשיפה לחיידקים ולוירוסים. שינוי הרגלי התזונה, שינה גם את תפיסתי לגבי הגדרת הבריאות. מי שחווה בריאות מושלמת, אין סיבה שיחווה את כל אלו.

הגברת המודעות כלפי צרכי הגוף הפיזי, הגבירה את המודעות לצרכיי הפנימיים העמוקים – לאמת הפנימית. מצאתי את עצמי שואלת: האם אני בדרך הנכונה? האם זה הכיוון? פריצת האנרגיה הזו - לאן לנתב אותה? כל אלו הובילו אותי לעזוב קריירה בתחום ההוראה והחינוך, בה עסקתי למעלה מעשרים שנה בהצלחה רבה, ולפנות ללימודי תואר שני בתזונה הטבעית, מובלת על ידי רצון להעמיק בנושא ולהפכו לעיסוקי העיקרי ולתמוך ולעזור לכל מי שמעוניין לרפא את עצמו ולשפר את איכות חייו בדרך טבעית זו.

והנה כיום אני מטפלת באהבה גדולה, במסירות רבה ועם סיפוק עצום בכל המעונין לרפא את עצמו ולשפר את איכות חייו בדרך טבעית זו. ועדיין נפעמת ונרגשת כל יום מחדש מכוחה ומעוצמתה של התזונה הטבעית לחולל שיפור כה דרמטי באיכות החיים, למנוע ולרפא מחלות.

לו היה מישהו מנבא לי ולו ברמז, בעברי הרחוק, כי שינוי כה חיובי, עמוק ובריא עומד להתחולל בחיי, סביר מאוד להניח כי הייתי מבטלת את דבריו בחוסר אמון מוחלט.

היום, הרשו לי "להתנבא" בעצמי ולומר בפה מלא, כי שינוי בריאותי חיובי שכזה, המקיף את כל תחומי החיים, יתכן גם יתכן, לכל אחד ואחת מאתנו.
אני מזמינה אתכם לצאת עימי למסע הבראה.