שיטת הטיפול

שיטת הטיפול

כיצד פועלת ומותאמת תוכנית התזונה

תוכנית התזונה הינה תוכנית הוליסטית הכוללת שינוי בתזונה, בפעילות הגופנית, ובהרגלי אורח החיים. עיקר ההתמקדות בתוכנית היא בשינוי בהרגלי התזונה. התוכנית מבוססת על עקרונות התזונה הטבעית, ומותאמת בקפדנות ובדייקנות לכל אדם באופן אישי. כל תוכנית אישית לוקחת בחשבון את מירב הנתונים, הצרכים, ההעדפות והמשתנים הייחודיים לכל אדם.

כל אדם זקוק לתוכנית אישית ומיוחדת

למרות המבנה האנטומי הבסיסי המשותף לכולנו, קיים שוני מהותי בין אדם לאדם. לכל אדם תבנית ביולוגית ייחודית. כל אחד הוא ישות נפרדת, בעל נטיות גוף מסוימות וצרכים שונים. אנשים שונים נמצאים במצב בריאותי שונה, במצב נפשי שונה ובגיל שונה. בנוסף לשוני הביולוגי, במהלך השנים אנשים חוו חוויות שונות, התמודדו עם אתגרים שונים וחיו בסביבת חיים שונה. אנשים נחשפים במהלך חייהם לכמות ולסוגים שונים של רעלים ונוטלים כמות שונה של תרופות. כל אדם יחיד ומיוחד ומגיב באופן שונה לסוגי מזונות שונים. יש אנשים המעדיפים מזון מסוים, ואחרים דוחים אותו. יש אנשים המעכלים היטב מזון מסוג מסויים, ואלו אחרים מתקשים לעכל אותו ואף מפתחים אליו אלרגיות. ולכן כל אדם זקוק לתוכנית אישית שתתן מענה לייחודו.

שביל הזהב לתוכנית התזונה האולטימטיבית לכל אחד, כוללת את כל המשתנים הללו, המייחדים כל אחד ואחד.

התוכנית התזונתית מורכבת משני שלבים:

  • השלב הראשון מיועד להשיב את הגוף למצבו הטבעי, הראשוני, הבריא והמאוזן – ל"אתחל אותו". משמע, להביאו למצבו הטבעי, של בריאות מושלמת ,שהיא לא רק מצב של העדר מחלות, אלא מצב שבו כל מערכות הגוף והנפש פועלות בשיא תפוקתן, ובאיזון ובהרמוניה זו עם זו.
  • השלב השני מיועד לבניית הרגלי תזונה נאותה המעודדת בריאות טובה כאל דרך חיים מתמשכת, במגמה לשמר ולתחזק את השיפור שהושג בשלב הראשון.

השלב הראשון מתבצע בשלבים ומותאם באופן אישי לכל אחד. בשלב זה מתמקדים בסילוק רעלים המשבשים ומאיטים את פעילות מערכות הגוף ואבריו, באיזון משקל הגוף, בהחלפת התאים הפגועים והישנים בתאים חדשים ובריאים, בנטרול חומציות הגוף, בהעשרת אוכלסיית החיידקים המועילים במעיים, בתגבור חילוף החומרים, בהגברת יכולת הספיגה ובהמרצת פעילות המערכת החיסונית. כל אלה כאמור, מהווים את המפתח לריפוי ולבריאות טובה. בכל שלב נחשף הגוף לסוגי מזונות מסוימים. ככל שמתקדמים בתוכנית מעשירים את התפריט במגוון מזונות עשיר יותר ויותר. תגובת הגוף הפיזי והרגשי למזונות קובעת את קצב ההתקדמות. מתחילים עם סוגי המזונות הקלים ביותר לעיכול והמותאמים למצב הבריאות ובהדרגה עוברים לסוגי מזונות מורכבים יותר.

השבוע הראשון בתוכנית מתמקד בסילוק מאסיבי של רעלים, במגמה להשיב לגוף את היכולת הטבעית שלו לקלוט, לספוג ולנצל באופן מרבי את ערכי התזונה, ולהגמל מתשוקות למאכלים מזיקים וממכרים. יש שיטות, דרגות ורמות שונות של ניקוי גוף, אשר כולן מבוססות על עקרונות התזונה הטבעית. גם בשלב זה סוג ודרגת הניקוי מותאמת באופן אישי לכל אחד ואחד.

עד היום אני מתרגשת מהשיפור הדרמטי ששבוע זה מחולל הן במישור הגופני והן במישור הנפשי.

כאבים, אלרגיות ותסמינים שהופיעו במשך שנים מתחילים לדעוך, איכות השינה משתפרת, רמת האנרגיה עולה עוד ועוד ועוד. – כל אחד ביחס למצב שבו התחיל את התוכנית.

מרבית מטופלי מספרים לי שלאחר פגישת היעוץ הראשונה, בצאתם מהקליניקה שלי חלפו בראשם מחשבות כמו " אין סיכוי שאני עומד בזה", "זה נראה לי הזוי", או " לא אצליח לעמוד בזה" . אך כיוון שכבר באו, החליטו לנסות לפחות לשבוע. אותו שבוע "סולל" עבורם את הדרך להמשך המוצלח שעד היום הם מודים על ההתנסות הזו.

כל יום ניקוי בשבוע זה, מנקה רעלים שהצטברו במשך חודש ימים. הווה אומר, לאחר שבעה ימים בלבד הגוף נפטר מרעלים שהצטברו בו במשך 7 חודשים.

במהלך פגישות המעקב אנו עוקבים אחר התגובות הגופניות והרגשיות לתוכנית התזונה – מדייקים אותה ומתקדמים בה לשלבים הבאים. מספר פגישות המעקב ותכיפות הפגישות תלויים במצבו האישי של כל אחד ואחד.