מתכוני רואו-פוד

אסכולת תזונת הרואו פוד (Raw Food) – מזון צמחי חי, מציעה שיטה מהפכנית וחדשנית להכנת מתוכנים טבעיים ובריאים ללא צורך בתהליכים כגון: בישול, טיגון, צלייה, אפיה או אידוי. המזון הצמחי- חי נאכל כפי שהוא, בצורתו הטבעית. לעיתים עובר תהליך מנימלי של עיבוד כמו: ערבול, קיצוץ או יבוש.

תזונה זו, שמקורה בטבע ולכן טבעית לאדם מראשית היותו, מכילה שפע של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, סיבים, אנזימים, פחמימות מורכבות, שומנים במינון אופטימלי וכן את כל החומרים הנחוצים לפירוק וסילוק עודפי הפסולת מן הגוף. ניתן להכין מהם שפע של מתכוני גורמה בריאים, טבעיים, מרעננים, מושכים את העין, מתובלים במגוון תבלינים ועשבי תיבול מלאי ניחוח, שכולם פשוטים, מהירים להכנה וקלים להשגה.

ארוחות בוקר
להתחיל את היום במתכוני בריאות מעוררים, ממריצי אנרגיה ומעניקי תחושת קלילות.
מנות עיקריות / תוספות
בנוסף לטעם המשובח, מנות אלו עשירות ברכבי תזונה רבים וגבוהים ולכן יכולות להוות מנות עיקריות או תוספות. מתאימות ביותר לאכילה בשעות הצהריים.
מתכונים "בשריים"
סיבות בריאותיות ומוסריות הידועות לכל מעודדות המנעות מאכילת בשר. להלן מספר מתכונים חלופיים המספקים את החך ומעניקים לגוף את צרכיו התזונתיים, מבלי להזיק לבריאות ולסביבה.
מרקים
מרקי הרואו טעימים באופן מיוחד ומאד פשוטים ומהירים להכנה. כל מה שנדרש להכנתם הוא טחינת המרכיבים בבלנדר בתוספת מים ותבלינים.  רוב המרקים טובים ביותר לאכילה ביום הכנתם. יש להקפיד על טריותם וטעמם במידה וצורכים אותם…
קינוחים
לתזונת הרואו פוד אלטנרטיבה בריאה ומענגת יותר מהקינוחים הנפוצים, המכילים כמות אדירה של חומרים ממכרים ומזיקים לבריאות. בכל מקרה, עדיף לוותר על קינוחים בכלל, או לפחות להפחית בצריכתם.