הגלוטן והשפעתו על הבריאות

                               הגלוטן והשפעתו על הבריאות

 

"הלעיטני נא מהגלוטן הגלוטן הזה ....."Optimized תמונה גלוטן

ואכן תעשיית  המזון מלעיטה אותנו  בכמויות בלתי נדלות של  גלוטן הנמצא במאפים, עוגות,  כריכים, פסטות, פיצות, דגני בוקר, גלידות, רטבים, ממתיקים, ממתקים, חטיפים, משקאות אלכוהוליים ועוד.. הגלוטן  - דבקן הוא החלבון המצוי בדגנים כמו: חיטה, שעורה, שיפון, כוסמין. כשמו כן הוא. שכן הוא מאפשר את הדבקת מרכיבי הקמח והפיכתו לבצק יציב וגמיש.

למעשה הגלוטן נמצא באופן טבעי בדגנים  הללו. אך הדגנים בעידן שלנו הינם תוצר של הנדסה גנטית  שעברו תהליכי עיבוד רבים, אשר שינוי את צורתם הטבעית, במגמה ליצור  מהם חומר בצקי שניתן לעבד אותו ולהכין ממנו מאכלים שמספקים את תאוות החיך ואת הכיס של היצרן כמובן. סיבה נוספת של תהליכי העיבוד הללו  היא הארכת חיי המדף של הדגן על ידי הגברת עמידותם לנזקים של החרקים ולפגעי מזג האוויר.

תהליכי העיבוד הללו יצרו  דגנים המכילים כמות גדולה מאד של גלוטן שאינה טבעית  לגוף האדם. מערכת העיכול מתקשה לפרק כמות כזו של גלוטן . היא מזהה מזהה אותו כאנטיגן – מולקולות שעלולות להזיק.  כאשר הגלוטן לא מתפרק במערכת העיכול הוא עובר לזרם הדם. בנוסף הגלוטן כשמו כן הוא – דבקן, נדבק למעיים ובכך מונע ספיגה של רכיבי תזונה חיוניים לגוף. כאשר הגוף לא מקבל כמות מספקת של ערכי תזונה חיוניים  הוא "דורש" עוד ועוד מזון – מה שגורם להשמנה ולנזקים הבאים איתה.

מניסיון קליני עם מטופלים רבים  נכחתי שצריכת מוצרים המכילים גלוטן יצרה בעיות בריאות רבות כגון: אלרגיות, כאבי בטן, נפיחות, השמנה, בעיות עיכול, גזים, פריחות בעור, חוסר  אנרגיה, ואף החמירה סימפטומים של בעיות בריאותיות קיימות כגון: דלקת מפרקים, צליאק, פיברומיאלגיה, כרון, קוליטיס. דיכאון, קשב וריכוז.

הימנעות מגלוטן  מהתפריט היומי הביאה להעלמת התסמינים או להפחתה משמעותית שלהם.

דגנים ללא גלוטן: קינואה, טף, אמרנט, דוחן, כוסמת, תירס, דורה, שיבולת שועל, דוחן, אורז מלא, אורז אדום, אורז בר.

אני מצרפת שלושה קישורים לשלושה מתכונים  בריאים שאינם מכילים גלוטן, טעימים, קלים ומהירים להכנה  שיכולים יכולים לשמש כתחליף ללחם או פיתות.

בהצלחה  !

 

לחם כוסמת

https://goo.gl/vHBkjN

פיתות כומסת וקינואה

https://goo.gl/9W5LvK

פיתות עדשים מונבטות

https://goo.gl/wt5Vhm