רואו-פוד (Raw Food), מזון צמחי-חי: סגולות ונפלאות

רואו פוד

"התרבות המערבית שינתה אמנם את תנאי חייו של האדם, אך לא את הצרכים הפיזיולוגיים של גופו. מבחינה זו, הוא יצור הטבע וכמו כל החיות הניזונות ממזון חי בלבד, חייב גם הוא להיזון כמוהן. כל אותם מזונות, שהאדם אינו יכול לעכלם במצבם הטבעי, ועליו לבשלם תחילה, לא נועדו, כנראה, להיות חלק מתזונתו; ביכולתו לחיות ולהתקיים בלעדיהם."
מתוך הספר "תזונת האדם ובריאותו" מאת יצחק בן-אורי

מה היא תזונת רואו-פוד?

רואו-פוד (Raw Food), בעברית מזון צמחי-חי, הנו מושג המגדיר מזון מן הצומח, שלא עבר כול תהליך התערבותי כגון בישול, טיגון, צלייה, אפיה או אידוי. המזון הצמחי-החי נאכל כפי שהוא, בצורתו הטבעית, ולעיתים עובר תהליך מינימלי של יבוש או חימום במייבש מזון, בטמפרטורה שאינה עולה על 48 מעלות צלזיוס. המזונות הנכללים בקבוצת מזון זו הם פירות, ירקות, דגנים, קטניות, זרעים, אגוזים, שקדים, אצות ים, נבטים ונבטוטים.

תזונה זו, שמקורה בטבע ולכן טבעית לאדם מראשית היותו, מכילה שפע של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, פחמימות מורכבות, שומנים במינון אופטימלי וכן את כל החומרים הנחוצים לפירוק וסילוק עודפי פסולת מן הגוף. ניתן להכין מהם שפע של מתכוני גורמה בריאים, טבעיים, מרעננים, מושכים את העין, מתובלים במגוון תבלינים ועשבי תיבול מלאי ניחוח, שכולם פשוטים ומהירים להכנה וקלים להשגה.

המתכונים כוללים מאכלים מפתיעים כמו פיצה, לזניה, פסטה, שייקים, סלטים, קרקרים, לחמים, ממרחים, מתבלים, תחליפי גבינה, מרקים, קציצות, מנות ראשונות וכן קינוחים כמו גלידה, עוגה, עוגיות שוקולד ועוד, כשכל אלו עשויים אך ורק מחומרים טבעיים, בריאים ומזינים.

מזון בריא לא חייב להיות תפל או משעמם. הוא יכול, עם מעט ידע, דמיון והשקעה להפוך טעים להפליא, מענג, מספק ולהשביע את הגוף הפיזי ואת הגוף הרגשי. על מנת ליהנות ביום יום מתפריט טעים אין צורך לחרוך, לשרוף, לצלות, להרתיח, להמתין שעות לזמן הבישול, לשאוף את אדי השמן המטוגן או לכלות זמן בשפשוף כלי הבישול ובניקיון המטבח.

על נזקי הבישול ושאר תהליכים שעובר המזון הבא אל פינו

בתהליך הבישול, עובר המזון שינויים פיזיים וכימים. הבישול הורס את החיות שבמזון, את "אנרגיית החיים" שהוא מכיל וכמו כן מעכב את הספיגה בגוף, משנה את המבנה הטבעי של חומרי המזון, פוגע במרכיביו, מפחית מערכם התזונתי בצורה משמעותית ביותר. השינויים שנוצרים בתוך תאי המזון בתהליך הבישול מביאים לשינוי מבנה תאי ורקמות הגוף שעלולים להוביל לשינויים הרסניים באברי הגוף השונים (כמו: תהליך התפררות השיניים). חומצות האמינו המרכיבות את החלבונים, עוברות שינויים כימיים, וחלקן משנה את צורתן, כך שהן הופכות לרעילות לגוף האדם.

סביר להניח, שהשינויים הללו במזון גורמים לשינויים בתאים וברקמות הגוף, מה שעלול לגרום לנזקים בריאותיים חמורים. החום הנוצר בזמן הבישול גורם להתפרקות כימית של השומנים, וכך נוצרות חומצות שומן חופשיות שהגוף אינו מסוגל לעכלן. חומצות אלו, משבשות את תהליך העיכול של מזונות אחרים והופכות לרעילות לגוף. בישול וחימום מזונות המכילים שומן, גורם להיווצרות של חומצות חריפות, אשר גורמות להרס דפנות הקיבה ועלולות לגרום להתפתחות כיבים.

כמות משמעותית ביותר של מינרלים וויטמינים, הולכת לאיבוד בזמן הבישול.

אכילת מזון חי צמחי בלבד, תבטיח את אספקת כל רכיבי התזונה הדרושים לתחזוק גוף בריא, וצריכתו תביא אותנו למצב של בריאות מושלמת. בריאות אינה רק מצב של העדר מחלות, זהו מצב של חיים מלאי אנרגיה בעוצמת תפקוד מרבית, חיבור לעוצמה הפנימית, חיים של מימוש, ללא מכאובים, מחושים, ליקויים או סימפטומים. תזונה זו תביא את הגוף למצב בו כל אבריו ומערכותיו מתפקדים באיזון ובהרמוניה אלו עם אלו. הזנת הגוף במזון טבעונאי משפרת בזמן קצר יחסית ליקויי בריאות וסמפטומים כמו עצירות, ריקבון השיניים, עששת, דלקת מפרקים, השמנה, מחלות לב וכלי דם ועוד רבים אחרים.

התאמת תזונת המזון הצמחי-חי לגוף האדם

האדם "תוכנת" להזין את גופו במזון טבעי, צמחי-חי. ניתן להבחין בהתאמה בין רכיבי מזון זה לבין המבנה האנטומי, המערך הפיזיולוגי, ההרכב הביו-כימי וסוג האנזימים של מערכת העיכול האנושית. מבנה האטומים של הרואו-פוד תואם את מבנה גוף האדם, וכן צורת השיניים שלנו, מבנה הלשון ובלוטות הרוק, פעולת הקיבה, מבנה ואורך צינור העיכול והמעי הגס מותאמות לעיכול מזון צמחי-חי.

יחסי בסיס-חומצה בגוף

מזונות רואו-פוד יוצרים סביבה מאוזנת ביחסי בסיס-חומצה בגוף. לאחר תהליך העיכול, ישנם מזונות אשר יוצרים סביבה חומצית וכאלו שיוצרים סביבה בסיסית בגוף. תפקוד תקין ונורמלי של גוף האדם, תלוי בוויסות היחס בין בסיס וחומצה. איזון זה צריך להתקיים בכל נוזלי הגוף: דם, רוק, שתן ונוזלים תוך-תאיים. הפרת איזון כרוני בין בסיסי לחומצה, עלולה לגרום למצב של חמצת או לעודף בסיס.

חמצת קלה (סטייה קלה מאד באיזון בין בסיס לחומצה), היא צורת חוסר האיזון הנפוצה ביותר המאפיינת את העולם המערבי. כאשר הגוף חומצי, פוחתת אספקת החמצן לתאים ולרקמות הגוף. חוסר בחמצן מפריע לחלקים בתא האחראיים על יצור אנרגיה, ומאט את קצב התחדשות תאי הגוף. סביבה חומצית מעודדת צמיחה של מיקרו-אורגניזמים מזיקים ומפריעה לגוף להשתמש ברכיבי התזונה מהמזון. במצב זה, עלול להתפתח מצב של מחסור בערכי תזונה, עייפות ותשישות כרונית, פגימה בייצור הורמונים ואנזימים והשפעה לרעה על רמת הסוכר בדם. גוף חומצי עלול לגרום לדלקת כרונית ולהגביר את היצור של ראדיקלים חופשיים. מצב זה עלול לפגוע במערכת העצבים, לגרום לבעיות בעור, דלקת מפרקים, דלקת המעי הגס, דלקת הסמפונות ועוד.

יתרון האנזימים

יתרון משמעותי של מזון צמחי – חי הוא השמירה על כל כמות האנזימים שבמזון, שבדרך-כלל נהרסים כולם בחום של למעלה מ- 48 מעלות צלזיוס. ז"א שבתהליך הבישול נהרסים כל האנזימים. האנזימים הנם תרכובות כימיות הבנויות מחלבון ומנרל או מחלבון וויטמין. הם משמשמים כקטליזטורים – המזרזים את כל התהליכים הביו-כימים בגוף וחיוניים מאד לתפקודו התקין. בלעדיהם לא תתכן כל ראקציה כימית בגוף או כל פעילות אחרת של התאים. לכל פעולה ביוכימית בגוף נדרשת טמפרטורה גבוהה מ - 37 מעלות צלזיוס, שהיא הטמפרטורה הממוצעת של גוף האדם. תפקיד האנזימים לזרז את הפעילות הכימית המתרחשת בטמפרטורה זו. האנזימים הם "אנרגיית החיים" של גוף האדם.

האנזימים חיוניים לסילוק עודפי הפסולת מהגוף, לבניית תאים חדשים, לתהליך חלוקת התאים, לעיכול המזון והפיכותו למולקולות קטנות – מיצי עיכול היכולות לחדור אל מחזור הדם, לפעילות תקינה של מערכת החיסון במלחמתה בחיידקים ולפרוק חומרים רעילים בגוף.

קיימות שתי קבוצות של אנזימים:

  • אנזימים מטבוליים, האחראים על פעולת חילוף החומרים של התא.
  • אנזימי עיכול, האחראים על העיכול הכימי של המזון.

האנזימים פועלים ללא הרף בגוף והם מתבלים במהלך פעילותם, אי לכך, הגוף צריך לספק כל הזמן אנזימים חדשים. תהליך יצור האנזימים בגוף הולך ונחלש עם השנים, כיוון שהפוטנציאל האנזימתי תלוי בנתונים תורשתיים ובהרגלי תזונה ואורח-חיים. כאשר אנו צורכים את אנזימי העיכול מהמזון הצמחי-החי, נוצרת הקלה על תהליך העיכול משום שהצורך לאלץ את הגוף לייצר אנזימי עיכול ולנקז אותם ממאגר האנזימים המטבוליים יורד.

כאשר אנו צורכים שפע של מזון צמחי – חי, אנו קולטים לגופנו אנזימים, אשר פועלים בתהליך עיכול המזון. כתוצאה, הגוף מתפנה ליצור אנזימים מטבוליים החיוניים כל כך לבריאות ולחיוניות הגוף.

הפחתת משקל

הזנת הגוף על ידי הרואו-פוד, תבטיח ירידה במשקל עודף ושמירה על משקל תקין לטווח ארוך בדרך בטוחה, טבעית, בריאה, יעילה ומהנה. נשיאת משקל עודף דומה לשהות בתוך בור עמוק. על-מנת לצאת ממנו, צריך לבחור בתזונה המתאימה. שמירה על משקל גוף תקין ויציב, תלויה בתגבור פעולת הבערה של המערכת המטבולית. הדגש, הוא על תהליך שרפת המזון ולא רק על כמות הקלוריות. מערכת מטבולית הפועלת במלוא שיא תפוקתה, תשרוף את המזון החודר לגוף ותהפוך אותו לאנרגיה ולא לרקמות שומן. אם כך, תגבור פעילות המערכת המטבולית הוא המפתח לשמירה על משקל גוף מאוזן לטווח הארוך.

כאשר המערכת המטבולית פועלת במלוא תפוקתה, אפשר לצרוך כמויות גדולות יחסית של מזון מבלי להעלות במשקל. במידה והדגש בכל תוכנית הרזיה לא יושם על תגבור המערכת המטבולית, המאבק על ירידה ועלייה במשקל ימשך לאורך כל החיים. ניתן להשוות פעילותה של מערכת זו לאש הבוערת בגוף, שורפת את המזון והופכת אותו לאנרגיה. כמו האש השורפת את העץ, כך גם המערכת המטבולית שורפת את המזון והשומן בגוף האדם. בהתאם לכך, האש של מערכת מטבולית איטית לא תשרוף את עודפי השומן ביעילות, בעוד שאש של מערכת מטבולית הפועלת במלוא עוצמתה, תשרוף את המזון ותהפוך אותו לאנרגיה- ולא לשומן. הפנמת עובדה זו היא הדרך לאיזון משקל הגוף למשקל אידיאלי ולשמירתו לאורך כל החיים. מזון צמחי-חי יבעיר, יתדלק, ימריץ ויתגבר את אש המערכת המטבולית, שתשרוף ביתר יעילות את השומנים ותייצר אנרגיה בגוף.

שיפור במראה העור, השיער והציפורניים

תפקוד פנימי תקין של הגוף יראה טוב גם כלפי חוץ וישפיע לטובה על מראה הציפורניים, השיער והעור. הפעולה היעילה ביותר שניתן לעשות לשיפור מראם של שלושת אלה, היא לטפח את הבריאות הכללית על-ידי תזונה נכונה. מראה הציפורניים ובריאות השיער והעור מקרינים את מה שקורה בגוף. מצב של העדר ערכי מזון חיוניים בגוף, כתוצאה מתזונה לקויה, ישפיע גם על המראה החיצוני. השיער, שלרוב נפגע ראשון יראה עמום, דל, חלש, יבש, ומפוצל. על העור, הזקוק לתזונה איכותית על מנת לבצע את תפקידו בהגנה על הגוף מפני הנזקים החצוניים, יופיעו סימני התקמטות והזדקנות. הציפורניים שמצביעות על האופן בו סופג הגוף מינרלים יראו שבירות, חלשות, סדוקות ומתפצלות. רכיבי התזונה הרבים, הזמינים, האיכותיים, עתירי הסיבים והנוזלים, ונוגדי החמצון הנמצאים בשפע במזון הצמחי-חי, יעניקו חומרי הזנה לציפורניים, לעור ולשיער, ויביאו לשינוי דרמטי במראם.

.