מאמרים

סדר יום קבוע ותרומתו לבריאות הגוף והנפש
לסדר יום קבוע כחלק  משיגרת החיים יש תפקיד מכריע בשמירת בריאות הגוף והנפש ובמניעת התפתחות בעיות בריאות וסיבוכים רגשיים. תיפקוד תקין ויעיל של הגוף ושל הנפש זקוקים לסביבה פנימית מאוזנת ויציבה.
צום הוא אמצעי להשבת הבריאות ולחידוש הנעורים
ביום הכיפורים, אנו מצווים על עינוי הנפש,  על ידי הימנעות מעינוגי הגוף שאחד מהם התנזרות מאכילה ושתייה, במגמה לכפר על עוונות השנה החולפת, לחזור בתשובה  ולזכות בסליחה בטהרה ובכפרה. כִּי-בַיּוֹם הַזֶּה יְכַפֵּר עֲלֵיכֶם, לְטַהֵר אֶתְכֶם: מִכֹּל, חַטֹּאתֵיכֶם, לִפְנֵי ה', תִּטְהָרוּ."
לא להכנע לדחף הזלילה
רוצים לקבל כלים חדשים,  שיעזרו לכם  להתמודד עם הדחף לאכילה לא בריאה ? אז לחצו  על הקישור ותקבלו אותם.    
החלב ונזקיו הבריאותיים בתוספת מתכונים חלופיים
מניסיוני רב השנים עם מטופלים רבים, אני ממליצה לכם ש .. " בחג השבועות  ( ובכלל ) אל תעשו לכם מאכלי חלב   סיבת המנהג לאכול גבינות ומוצרי חלב אינה ידועה- ישנן מספר השערות. אך, מה שאני  כן יודעת  הוא, שהחלב מזיק מאד לבריאות וקשור להיווצרות של ליקויים ומחלות רבות ושונת. לחצו על הקישור ותבינו למה    ובנוסף תקבלו  רשימה של מתכונים  "חלביים"  בריאים, מענגים ומספקים  -  ללא חלב. שיהיה חג שבועות שמח ! 
לאכול בריא
"לספור" את הבריאות שלנו בספירת העומר איך נלמד מספירת העומר לקדם את בריאות הגוף והנפש.     
להיגמל ממאכלי ילדות מזיקים
המאכלים עליהם גדלנו, הם למעשה הדיאטה הראשונה שלנו. צורת האכילה שנטמעה בנו בילדתנו, חוזרת על עצמה בחיינו הבוגרים. זו למעשה הדיאטה הבסיסית שקובעת עבורנו את התפריט היומי, כמבוגרים. בילדותנו, תוכנתנו  לצורת אכילה מסוימת ואנו כבולים אליה, למרות שאנו יודעים ומבינים שאכילה זו לא תמיד עומדת בקריטריונים של התזונה הטבעית המתאימה לגוף ולנפש. תפריט התזונה בילדות, בד"כ כולל מאכלים עתירים בסוכר לבן ופחמימות ריקות, מכילים חומרים מלאכותיים, דלים בערכי תזונה חיוניים ורווים בשומן…